Wizualny Eksperyment Muzealny_ruszamy z nowym projektem!

Jak wydobyć edukacyjny potencjał muzeów i mądrze używać nowych mediów w spotkaniu z tradycją/historią? Czy ćwicząc krytyczne patrzenie na sztukę i dziedzictwo, można ćwiczyć krytyczne myślenie? Projekt Wizualny Eksperyment Muzealny łączy edukację wizualną i muzealną. Edukacja wizualna czyni obrazy, patrzenie i związane z nimi praktyki kluczowymi dla refleksji o współczesnej kulturze. Edukacja muzealna jest poszukiwaniem sposobów doświadczania/uczestnictwa w muzeum jako miejscu twórczym i rozwijającym. Ponieważ obecność w muzeum opiera się na wizualnym kontakcie z eksponatem, chcemy połączyć refleksję teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem we współczesnej edukacji.

Po więcej informacji zapraszamy na bloga projektu:

http://wizualnyeksperymentmuzealny.wordpress.com/

Z najważniejszych aktualności to właśnie ruszamy z naborem do grupy roboczej, która przez dwa weekendy marca pracować będzie nad scenariuszami działań wizualnych dla muzeów!

Kliknijcie w ulotkę i zobaczcie jak się zgłosić. Na formularze czekamy do 5 marca!

 

 

 

Partnerami projektu są Muzeum Sztuki w Łodzi oraz NIMOZ i techno@museo.

Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>