ANIMACJA KULTURY W SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH | NABÓR

Ogłaszamy nabór na cykl edukacyjny przeznaczony dla kadr kultury, zwłaszcza dla początkujących animatorów, edukatorów i pracowników instytucji, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w zakresie pracy ze społecznością lokalną. Cykl trwa dwa lata i składa się z twórczych warsztatów, staży w instytucjach oraz pracowni terenowych pozwalających poznać interdyscyplinarne metody i media w pracy ze społecznościami lokalnymi.

W ramach cyklu uczestnicy zostaną przygotowani do realizacji twórczych i nowatorskich projektów z różnymi grupami społecznymi, również tymi zagrożonymi marginalizacją.
Cykl zrealizowany zostanie w formie warsztatów z doświadczonymi praktykami kultury: artystami, animatorami kultury, organizatorami projektów społecznych i kulturalnych.

W pierwszym roku realizacji programu zajęcia poprowadzą m.in. Agata Harz (śpiew tradycyjny), Jakub Piątek (film dokumentalny), Marta Wróbel (fundraising), Joanna Kubicka (dziedzictwo lokalne w działaniach animacyjnych), Zofia Dworakowska (stosowane sztuki społeczne). Praca zostanie zorganizowana semestralnie, łącznie w każdym semestrze odbędzie się 5-6 warsztatów, pośród których uczestnicy będą mogli wybierać odpowiednie dla siebie.

Cykl jest bezpłatny, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 3 października na adres: katedrakultury@gmail.com z dopiskiem „Animacja kultury”. Wraz ze zgłoszeniem prosimy o wskazanie wybranych zajęć na I semestr cyklu. Program cyklu do pobrania TUTAJ.

Partnerem cyklu edukacyjnego jest Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, w którym odbywają się warsztaty stacjonarne (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie). Na pytania odpowiadamy mailowo (katedrakultury@gmail.com).

 

Cykl edukacyjny „Animacja kultury w społecznościach lokalnych” sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>