Otwarty nabór na objazd w Katowicach

Ogłaszamy kolejny nabór na wyjazd dla praktyków kultury w ramach cyklu wizyt studyjnych “Animacja kultury // spotkania w terenie” organizowanych przez Stowarzyszenie Katedra Kultury. Tym razem w dniach 29-31 marca zapraszamy do Katowic.

Odwiedzimy Muzeum Śląskie, Galerię BWA czy Miasto Ogrodów, gdzie porozmawiamy m.in o edukacji twórczej oraz projekcie Medialab łączącym praktykę badawczą i edukacyjną z wykorzystaniem sztuki, designu i mediów cyfrowych.

W programie znajdzie się także wizyta w Fundacji Kultura Obrazów wokół archiwum społecznego i wykorzystania fotografii w projektach animacyjnych; natomiast w Centrum Zimbardo zapoznamy się z działaniami ze społecznością lokalną osiedla górniczego Nikiszowiec.

Spotkania w terenie służyć będą wymianie doświadczeń z osobami działającymi w obszarze kultury i projektów partycypacyjnych. Dają nie tylko możliwość sieciowania, ale i stwarzają okazję do zdobycia nowych inspiracji i refleksji nad własną praktyką zawodową. Podczas wyjazdu zaplanowane zostały spotkania, warsztaty i prezentacje.

W objeździe mogą uczestniczyć osoby z całej Polski. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY. DOJAZD DO KATOWIC I POWRÓT WE WŁASNYM ZAKRESIE. Pokrywamy koszty noclegu (warunki hostelowe), pełnego wyżywienia i przejazdów po mieście.

 

Warunki udziału:

Uczestnicy zobowiązani są do:

  1. udziału w całym programie wyjazdu (we wszystkich spotkaniach oraz wspólnych posiłkach):  29.03 (od godz. 11.30) – 31.03 (do godz. 16.00);
  2. udziału w obowiązkowym spotkaniu przygotowawczym w piątek 15 marca o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia (budynek Instytutu Kultury Polskiej UW, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 10, II piętro).

 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na załączonym formularzu do 3 marca na adres: katedrakultury@gmail.com z dopiskiem „OBJAZD KATOWICE”. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 6 marca.

Wyjazd realizowany jest w ramach zadania „Objazd jako forma kształcenia kadr kultury” i jest finansowany z programu Fundusz Promocji Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>