Ania Bas

ania_x_3_fota.jpg

Strona internetowa: http://www.aniabas.com

w Polsce: animatorka, w UK: collaborative artist;
absolwentka kulturoznawstwa (specjalizacja: animacja kultury) w IKP na UW;
działa indywidualnie i grupowo (m.in. współpracuje z grupą Laundry i współtworzy Natural House Team). Prowadzi projekty artystyczne i animacyjne w firmach; obecnie współpracuje z centrum badawczym Labein w Bilbao w Kraju Basków, a poprzednio w Vestas Blades na wyspie Wight w Anglii.

Jest współorganizatorką Natural House Project, tworzy tymczasowe projekty i instalacje w przestrzeni publicznej m.in. „Framedalism” w Five Ways w Birmingham, a obecnie „Independent labeling” w St David’s Hall w Cardiff i „Left overs” w centrum Cardiff. Performeruje przed oknami galerii (rezydencja artystyczna wraz z Laundry w Galerii 54, Göteborg, Szwecja), w windach, na klatkach schodowych i kserokopiarkach (rezydencja artystyczna w The Junction, Cambridge, Anglia), a także na ulicach miast – ostatnio w Merthyr Tydfil w Walii (projekt Artes Mundi z grupą lokalnych artystek). Znana jest też z namawiania ludzi do adopcji roślin, grupowego pisania smsowych opowiadań (txt story project) i współstworzenia latarni miejskiej w centrum Coventry w Anglii.

 

Porozmawiaj z Anią:

zgłoś się na 1/1 – JEDEN NA JEDEN Z ANIMATOREM KULTURY

Tematy:

Projektalizm, czyli jak zrobić projekt w zakładzie pracy, sklepie spożywczym czy barze mlecznym
Gadulizm, czyli jak namówić ludzi, żeby wzięli w nim udział
Materializm, czyli jak kreatywnie w projekcie użyć np. ksero, stół, kilo cukru, nóż i widelec

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>