Aneta Adamska

Aneta.jpg

Założycielka i reżyser Teatru Przedmieście, animator kultury, logopeda, działa głównie w Rzeszowie i Łańcucie.

Od kilku lat udaje jej się udowadniać sobie i światu, że można zajmować się sztuką w każdym miejscu na ziemi i wszędzie jest na to działanie ogromny głód. Jej językiem od dawna jest TEATR.
Teatr Przedmieście, który założyła ponad siedem lat temu w miejscu najbardziej do tego poczęcia „nieprzystosowanym”, z osobami, które nigdy wcześniej nie zajmowały się taką formą aktywności, stał się niemal osobną instytucją, jedynym takim ośrodkiem w regionie.
Grupa nie tylko wystawia spektakle, ale również organizuje warsztaty dla licealistów i studentów, edukację teatralną dla młodzieży, szkolenia dla nauczycieli.
Przedmieście jest inicjatorem corocznych spotkań teatrów amatorskich całego powiatu i organizatorem letniego festiwalu teatrów alternatywnych „Łańcuckie Noce Teatralne”, który w tym roku z imprezy ogólnopolskiej stanie się międzynarodową.

Na drugim biegunie jej działania jest praca neurologopedy. Zajmuje się terapią mowy, głównie ludzi starszych ze schorzeniami neurologicznymi. To pozornie nie związane z działaniem teatralnym zajęcie daje jej ogromny impuls twórczy, pozwala dotknąć czegoś poza słowem, zanim słowo objawi swoją moc…

 

Porozmawiaj z Anetą: zgłoś się na 1/1 – JEDEN NA JEDEN Z ANIMATOREM KULTURY

Tematy:

Metody pracy z ciałem i głosem, czyli znalezienie swojego języka scenicznego
Energia miejsca, magia przestrzeni, czyli jak twórczo wykorzystać każde miejsce, w jakim się znajdziemy.
Mamy miejsce, mamy pomysł, czyli od czego zacząć?
Sztuka kompromisu, czyli na co zgodzić się trzeba , a na co nie można u początku swojego animacyjnego działania.

Anecie będzie towarzyszył Maciej Szukała – aktor Teatru Przedmieście, animator dziecięcego ruchu teatralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>